תוכנית 8: השיפוצניק הרמאי

 
עודכן 22:29 26/08/2014

השיפוצניק שמגיע לבתים של אנשים, בדרך כלל קשישים ועולים חדשים, ומשכנע אותם לעשות שיפוץ שעולה להם במיטב חסכונותיהם, אך לאחר התשלום הוא נעלם ומשאיר אותם בלי כסף ועם בית מפורק וגם: שני הנוכלים שניצלו ורוששו צעיר שאושפז בבית חולים פסיכיאטרי, בוקי מביא את סיפורו של היהלומן שנעקץ וגם: כלבוטק מבקשת את עזרת הצופים במציאת גנב האופניים הסדרתי

 
 
 
 
 

אולג בלומנוב פותח וסוגר חברות שיפוצים ויש לו שיטה - הוא לא מחכה שהקליינטים יבואו אליו. הוא אישית, המנכ"ל בכבודו ובעצמו, בא אליהם הביתה אחרי שיחה טלפונית מפתה, ומשכנע אותם שהבית זקוק לשיפוץ כללי דחוף. הוא יודע אל מי לבוא ואת מי להפיל ברשתו: אנשים פשוטים, בדרך כלל קשישים, עולים חדשים, שמשלמים לו את כל מה שחסכו בעבודה קשה, עשרות אלפי שקלים, והוא לוקח את הכסף, מתחיל לשפץ, נעלם ומותיר אותם בתוך ההריסות.


בלומנוב שלח למערכת תגובה שמשתרעת על פני 12 עמודים ובה התייחסות לכל המקרים המוצגים בכתבה תוך הטלת אשמה במתלוננים: "לקוחות רבים נוהגים בחוסר תום לב, מבטלים תשלומים למרות שרוב העבודות בוצעו ומגישים נגדי תביעות בגין הפרת הסכם. בתי המשפט תמיד מעדיפים את גירסת הלקוחות, שהם, לדעת השופטים, הצד החלש. בתי המשפט וכלבוטק מעודדים אנשים להזמין שיפוצים, לקבל שירות ואז לבטל את הצ'קים ולטעון שהעבודות לא בוצעו."
ובאשר ללקוחות ועובדים שמחזיקים בידם פסקי דין המחייבים את בלומנוב לשלם להם, תשובתו היא: "אין להם מניעה לגבות את החוב באמצעות לשכת ההוצאה לפועל".


עוד בתוכנית המלאה של "כלבוטק": סיפור נוסף ומדיר שינה הוא סיפורו של אילן פולישוק, צעיר רמת גני שהתמוטט ואושפז לחודש ימים בבית חולים פסיכיאטרי. שני צעירים החליטו לנצל את המסכן ושיגעו אותו עם סיפורים על עולם מקביל של מלאכים, לקחו אותו לבילויים, הפכו אותו לכספומט הפרטי שלהם ורוששו אותו לגמרי. זהו סיפור מכוער על בחור תמים שנוצל על ידי שני שקרנים חסרי מצפון. מערכת "כלבוטק" הצליחה להגיע אליהם ומצאה שני נמושות עלובות.

שני הנצלנים, משה שלום וחיים בניזרי, מתחמקים מכלבוטק באופן די צפוי. הם לא רוצים לשמוע, לא רוצים להגיב ונכון לעכשיו לסיפור עוד אין סוף. כבר לפני כמה שבועות הגיש אילן תלונה במשטרה וזו לא עשתה בינתיים שום דבר ממשי.

 

עכשיו נבקש את עזרתכם בזיהויו של גיטריסט צעיר שחשקה נפשו בְגיטרה ספרדית יקרה ואז הוא יצא לפרוט על מיתרייה בחנות לממכר כלי נגינה. הוא ניגן וניגן - אבל זה לא כל מה שתיכנן.
מ.א
יש גנב סדרתי אחד שלא יכול לראות אופַניים בלי לקחת אותם. לא משנה לו אם האופַניים חשמליים או רגילים, אם הם בְחנות או בַרחוב - העיקר שיש להם שני גלגלים ואפשר לגנוב ולברוח.
בוקי
מכה של שניים וחצי מיליון שקלים עשו שני חבר'ה וחבריהם שהתחזו לאנשי שב"כ והפילו יהלומן שהאמין להם. בוקי נאה מספר לנו על החטא ועונשו. ערב טוב, בוקי. יש לנו כאן יהלומן טיפש או פושעים חכמים?

 

 

אזהרה: אנו מבקשים את עזרת הציבור בפענוח פשעים והונאות הציבור. יחד עם זאת, עקב טעויות אפשריות בזיהוי ועל מנת למנוע פגיעה בשמם הטוב של אנשים וגופים - אנו מבקשים לשלוח הודעות פרטיות בלבד וליצור קשר בטלמסר *5090. לא תהיה שום התייחסות להודעות פומביות והן יוסרו מידית!

 

>>> לעמוד כלבוטק

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.