תוכנית 7: עוקץ אתרי הקניות

 
עודכן 22:11 19/08/2014

כמעט כל הישראלים עושים או עשו קניות ברשת בהנאה רבה, אבל יש את אלו שלא שפר עליהם מזלם והם נפלו קורבן לנוכלים של אתרי קניות, שילמו הרבה הכסף ומעולם לא קיבלו את מה שהזמינו וגם: הטייקון מהדרום שמרמה את כולם, הפריצה שקרתה מתחת לאף של המשטרה וגם סיפורו של לוכד נחשים יצירתי וערמומי במיוחד

 
 
 
 
 

כ- 90% מהישראלים הגולשים באינטרנט ביצעו לפחות קנייה אחת בשנה באתרי קניות. 25% קונים באתרים האלה לפחות פעם בחודש וזהו מחזור כספי עצום. את המוניטין של האתרים הגדולים והטובים מנצלים קטנים ורעים, האינטרנט מוצף באתרי קניות עם שמות מפוצצים שמבטיחים את הסחורה הטובה ביותר במחיר הזול ביותר ואף פעם אי אפשר לדעת מי עומד מאחורי האתרים הנוצצים האלה.

 

המותגים מדליקים, המחירים מפתים, אתם שולפים כרטיס אשראי, רוכשים מקבלים הבטחה שהמציאה תגיע בתוך 30 יום. אם בכלל מגיע משהו בדרך כלל יהיה זה חיקוי זול של משהו שקניתם ביוקר, אבל במקרים רבים לא מגיע שום דבר. שרות הלקוחות לא עונה ולא רחוק הרגע שהאתר פשוט נעלם ואין עם מי לדבר. ואז שוב, בתוך זמן קצר, צץ אתר חדש שמפיל קורבנות חדשים, נעלם גם הוא וכך חוזר חלילה. כלבוטק חושפת את השמות והפצופים של האנשים שעומדים מאחורי אתרי המרמה האלו.

 

ליאור לב אוחיון הוא הבעלים של "קונים טוב" והמוח מאחורי "סטופ שופ" ולצידו בן דודו עמית אדרי, הבעלים של "סטופ שופ" ושל "כן זה זול". בשמו מגיב עורך דין: מרשי, עמית אדרי, היה אמון על ההיבט הלוגיסטי תפעולי של אתר "סטופ שופ" ומילא את תפקידו על הצד הטוב ביותר. שותפו, רז דה פז, היה המשקיע והאחראי על הניהול הכספי. החברה הפסיקה לפעול אחרי שבחודשים נובמבר ודצמבר 2013 נמשכו מחשבונה מאות אלפי שקלים שלא בהסכמתו או בידיעתו של מרשי. הכספים שנמשכו לא הגיעו לידיו של מרשי ומרגע שרוקנה קופת החברה היא לא יכלה לספק סחורה ללקוחותיה. מרשי פנה בתלונה לבנק ולמשטרת ישראל. כשהכספים יוחזרו יפעל מרשי לזיכוי הלקוחות שלא קיבלו תמורה לכספם."

 

תגובתו רז דה פז: "אני, המשקיע ב'סטופ שופ', מיצר מעומק הלב על כל מי שנפגע מפעילות החברה. גם אני נימנה עם הנפגעים ואת ההליכים נגד האחראים לפגיעה אנהל כחוק בבתי המשפט".

 

עוד בתוכנית המלאה של כלבוטק: מיהו ניסים כהן, הטייקון הדרומי שמפיל חללים על ימין ועל שמאל, חברים וגם זרים, שאיבדו את עולמם בגלל שהאמינו לו. וגם: איך נגנבה לאליעזר שור, בעל עסק ותיק לניקיון, כספת סמויה מחנותו ובה כסף ותכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים; מי הוא האלמוני גנב המשקפיים היוקרתיות וגם: סיפור יפה על לוכד נחשים יצירתי במיוחד.

 

אזהרה: אנו מבקשים את עזרת הציבור בפענוח פשעים והונאות הציבור. יחד עם זאת, עקב טעויות אפשריות בזיהוי ועל מנת למנוע פגיעה בשמם הטוב של אנשים וגופים - אנו מבקשים לשלוח הודעות פרטיות בלבד וליצור קשר בטלמסר *5090. לא תהיה שום התייחסות להודעות פומביות והן יוסרו מידית!

 

>>> לעמוד כלבוטק

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.