תוכנית 4: הצדיק שעוקץ את המסכנים ביותר

 
עודכן 22:05 23/06/2014

זוג הורים שילדם שוכב חולה עם גידול ממאיר ומצבו אנוש, פנו ל"צדיק" שהבטיח להתפלל למען הילד ולהציל אותו, אך בפועל הוא לקח את כספם ונעלם. וגם: בעל הבית שמרשת את הבניין במצלמות וסיפורי בוקי על אברך צעיר שהתברר כגנב. צפו בתוכנית המלאה

 
 
 
 
 

"כלבוטק" מציגה סיפור על "הצדיק" ששבר שיאים של ניצול ציני. ילדם של בני זוג יראי שמיים שכב חולה עם גידול ממאיר במוח ומצבו אנוש. ההורים המסורים עשו כל שביכולתם כדי לנסות להצילו. הם ניסו את כל מה שיכולה הרפואה להציע, בארץ ובחו"ל, ניסו גם את כל מה שמציעות הרפואה האלטרנטיבית, חוכמת הקבלה, המצוות, התפילות, גם קסמים ולחשים אבל מצב הילד רק הלך והדרדר.

 

אבל אז הופיע הרב "הצדיק" פנחס מור; מור נשבע להתפלל עבורם יום יום במשך שעות ארוכות רק למען הילד וכמו כן הבטיח לרתום למאמץ ההצלה גם את קשריו ההדוקים עם רבנים צדיקים מתים שמופיעים אצלו בחלום ומתגייסים למשימה. ההורים הנואשים, שראו רק את הצלת חיי בנם אל מול עיניהם, נתנו בו אמון אך לצערם הם גילו מאוחר מידי כי רבי פנחס בעל החלומות והקשרים הוא שקרן ורמאי, מסחטת כספים שמצצה את דמם וקרעה את נפשם.

 

עוד בתוכנית המלאה של "כלבוטק", בעל הבית מהגיהנום: הוא מרשת את הבניין במצלמות, אתם תחת מעקב צמוד ומטורטרים נון-סטופ בתלונות וטענות. ואם אתם נשברים ורוצים לברוח? רק אז מתחיל הסיוט.


תגובתו של בעל הבית: "כאשר משכיר לא דואג לנכס שלו ולא כותב חוזה שיבטיח כי לא יינזק, הוא יינזק. כשמגיע שוכר עם אמא שלו ומצהיר: 'אני דייר טוב', אני לא משכיר לו כי מי שמצהיר שהוא דייר טוב הוא צרות. לפעמים אני מוותר ונכווה. המתלוננים בכתבה אמרו לי: 'אני דייר טוב', 'אני דיירת טובה'".


"למרות ההתחייבות בחוזה מנסים השוכרים לא לעמוד בהסכם, אך דורשים שהמשכיר יעמוד בכל הכתוב. הבניין שלי מאוד שקט ואני דורש מהדיירים לא לטרוק דלתות ולא להשמיע מוזיקה בקול רם. השוכרים הם לא בעלי הבית שלי. אני לא משכיר להם את עצמי אלא רק את הדירה ויש שוכרים רבים שלא מבינים את זה".

 

"למדתי לא לבטוח בשוכרים כי נכוויתי הרבה. הם מבקשים לקבל הכול ובמקום להודות, הם מתלוננים. בחוזה השכירות כתוב שיש מצלמות בחדר המדרגות ומסביב לבניין ואני מקליט כל שיחה עם דיירים ודיירים פוטנציאליים כי מאוחר יותר הם מפריכים דברים. סרטוני הווידאו שלי מפריכים לחלוטין את כל טענות המתלוננים בכתבה".

 

וגם: סיפורו של אברך צעיר, אשף כלכלי ששיטה בכל אלה שהאמינו להבטחותיו על רווחים גדולים ולא ידעו כי הברוקר המצליח הוא בעצם רמאי, מתחזה, גנב, מהמר כפייתי ושודד בנקים.

 

סנגורו של החשוד, עו"ד רפאל פריג': "הוא כל כך תמים הבחור הזה. הוא לא חשב שיש מצלמות אבטחה. הוא בא ללא כובע וללא אמצעי כיסוי. הוא טוען שרשות הדואר חייבת לו 160 אלף שקלים וכשהוא בא להוציא את הכסף מרשות הדואר מנעו ממנו להוציא בחשד להלבנת הון. הוא חשב שבאמצעות הגעה לסניפי דואר שונים הצגת פתק שרשום עליו 'זה שוד', יקבל את כספו בחזרה".

 

אזהרה: אנו מבקשים את עזרת הציבור בפענוח פשעים והונאות הציבור. יחד עם זאת, עקב טעויות אפשריות בזיהוי ועל מנת למנוע פגיעה בשמם הטוב של אנשים וגופים - אנו מבקשים לשלוח הודעות פרטיות בלבד וליצור קשר בטלמסר *5090. לא תהיה שום התייחסות להודעות פומביות והן יוסרו מידית!

 

>>> לעמוד כלבוטק

 

לכל העדכונים בעמוד הפייסבוק של כלבוטק

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.