האפליקציות שיצילו לכם את הסמארטפון

 
גניבת סמארטפון
גניבת סמארטפון צילום: אילוסטרציה
 
עודכן 10:05 17/06/2014

הסמארטפון שלכם נעלם? בעזרת האפליקציה הנכונה תוכלו למנוע גניבת מידע אישי, לנעול את המכשיר מרחוק ואף לאתר את הפושע

 
 
 
 
 

ביום שבו יגנבו לכם את הסמארטפון (ולפי הסטטיסטיקה הישראלית זה רק עניין של זמן), תאבדו לא רק מכשיר יקר ורב ערך, אלא גם הרבה מאוד מידע אישי שיוכל להוביל את הפושע ישירות לחשבון הבנק שלכם. למרבה המזל, אותה הטכנולוגיה שהופכת אותנו פגיעים כל כך - דואגת גם להגן עלינו במקרה צרה. כל מה שצריך לעשות הוא להיערך בהתאם ולא לסמוך על המזל.


1. קודם כל - לא שוכחים לנעול!


האפליקציה החשובה ביותר לבטיחותכם היא דווקא זו שמותקנת מראש בכל מכשיר סמארטפון בשוק - מסך הנעילה. אם עד עתה לא טרחתם לקבוע סיסמא או קוד, עשו לעצמכם טובה וגשו לעשות זאת כעת. בעלי מכשירים מבוססי אנדרואיד יכולים לבחור במחוות מגע ייחודית וזכירה, בעוד שלמכשירי האייפון 5S חיישן טביעות אצבע משוכלל. גם אם הסמארטפון שלכם אינו תומך בתכונות אלו, קוד בסיסי בן ארבע ספרות ימנע מהגנב גישה למידע האישי שלכם ויגן עליכם מפגיעה נוספת.

 

2. Prey - תופסים את הגנב


Prey היא אפליקציה חינמית הזמינה להורדה עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד, ומצוידת במגוון כלים שיעשו לגנב חיים קשים. בין השאר היא מאפשרת השתלטות מרחוק על המכשיר, צילום הגנב בעת השימוש באמצעות המצלמה הקדמית, איתור הסמארטפון על מפה ושליחת אזהרות מרחוק.

 

להורדה לאייפון

להורדה לאנדרואיד

 

3. Cerberus - אוספים מודיעין


משתמשי האנדרואיד המתכוננים למאבק קשוח במיוחד יכולים לשדרג עצמם לאפליקציית אבטחה משוכללת אף יותר (אך עדיין חינמית) בשם Cerberus. זו מאפשרת לא רק צילום הגנב, אלא אף הקלטתו בזמן אמת (!), שליפת כל רשימת השיחות שביצע במכשיר שלכם ואפילו מידע על מספר הטלפון שלו והרשת אליה הוא מחובר. כל המידע הזה אמור להספיק על מנת שהרשויות יוכלו להגיע אליו.

 

להורדה לאנדרואיד

 

4. Helium - גיבוי מלא

גם אם לא תצליחו להשיב לעצמכם את הסמארטפון, זה לא אומר שחייבים לאבד את כל המידע השמור עליו. משתמשי אייפון נהנים מגיבוי אוטומטי דרך שירות iCloud (יש לזכור להפעילו דרך תפריט ההגדרות). משתמשי אנדרואיד מוזמנים להוריד את האפליקציה החינמית Helium, שתדאג לגבות את כל המידע והאפליקציות על כונן הדרופבוקס שלכם.

 

להורדה לאנדרואיד

 

5. Motion Alarm - אזעקה לסמארטפון


כמובן שמוטב למנוע מראש את מעשה הגניבה, ולצורך כך תוכלו להשתמש באפליקציית אזעקה. זו מתחברת לחיישני התנועה במכשיר, ולאחר הפעלתה תשמיע צפצוף חזק ומעצבן בכל פעם שמישהו יגע בסמארטפון שלא בנוכחותכם.

 

להורדה לאייפון

להורדה לאנדרואיד

צפו בתחקיר הסמארטפונים של כלבוטק

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.