בעקבות תחקיר "כלבוטק": המשטרה עצרה חשוד ברצח ילנה פלוטניקוב

 
עודכן 22:11 16/06/2014

תיעוד מצלמת האבטחה שהביאה כלבוטק לשידור הוליד קצה חוט לאחר מידע שהגיע מאחד הצופים בתוכנית. החשוד, אנטולי יוסיפוב בן 60, אינו מודה במעשים אך יצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף. השופט הורה למשטרה לבצע הליך חקירתי נדיר: בדיקה ביומטרית. צפו בקטע

 
 
 
 
 

לפני שבועיים ביקשנו את עזרתכם בזיהויו של רוצח. מדובר בזיהויו של האלמוני שעל פי החשד לפני שנתיים דקר למוות את ילנה פלוטניקוב בתחנה המרכזית בתל אביב.

 

מצלמות האבטחה תיעדו את ילנה, גרושה בת 42 מנתניה, נכנסת לתחנה המרכזית כשבעקבותיה גבר אלמוני. הוא והיא, חושדת המשטרה, נכנסו יחד לחדר שירותים, שם, על פי החשד, הוא שיסף את גרונה וגופתה התגלתה בתוך שלולית דם. החשוד הזה צולם בצאתו על ידי מצלמות אבטחה נוספות של עסקים באזור, וביקשנו מכל מי שמכיר את הגבר להתקשר אל מוקד "כלבוטק" בטלפון *5090 או אל היחידה החוקרת.

 

מיד בתום שידור התמונות בכלבוטק הגיע מידע שכיוון את חוקרי מרחב יפתח אל כתובת בנתניה, לא רחוק מכתובתה של הנרצחת. כתובתו של גבר ששמו אנטולי יוסיפוב, שומר לילה בן 60. הוא נעצר, סיפר בחקירתו כי הכיר את ילנה, נפגש איתה כמה פעמים וייתכן שקיים איתה יחסים.

 

הוא הכחיש כל קשר לרציחתה. החקירה העלתה כי בזמן הרצח עבד יוסיפוב כשומר לילה באתר בנייה סמוך לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. החוקרים לקחו מביתו כמה זוגות נעליים כדי להשוות בינם ובין טביעות הנעל שנמצאו בשלולית הדם של הנרצחת.

 

נתוניו של החשוד לא מופיעים במאגר הדי.אן.איי המשטרתי, ובדיקות השוואתיות שנעשו בין דמו לבין ראיות מזירת הרצח לא הוכיחו חד משמעית כי הוא הרוצח. בדיקת פוליגרף שנערכה לו במשטרה קבעה כי הוא משקר בכל השאלות שבהן נשאל אם יש לו קשר לְרצח ילנה פלוטניקוב.

 

השופט, שמואל מלמד, שהאריך את מעצרו של יוסיפוב שוב ושוב הורה למשטרה לבצע הליך חקירתי נדיר: בדיקה ביומטרית. בוקי נאה שהביא את סיפור הרצח הבלתי מפוענח ממשיך לעקוב אחרי כל התפתחות ועדכונים נוספים יתקבלו בהמשך.

 

בואו לעזור לצוות "כלבוטק לזהות את גנב היינות

 

מיהו היחצן המוכר שהתחזה לנערת ליווי? היכנסו עכשיו

 

>>> כל התוכניות המלאות והקטעים הנבחרים בעמוד כלבוטק

 

לכל העידכונים השוטפים בעמוד הפייסבוק של כלבוטק

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.