צפו: תחקיר הבשר הגדול

 
עודכן 15:20 03/06/2014

עד היום חשבנו שאם אנחנו קונים בסופר בשר טרי אנחנו גם מקבלים בשר טרי ולא מעובד, אבל התחקיר של כלבוטק חושף מציאות אחרת. צפו בתחקיר המלא

 
 
 
 
 

כולנו אוכלים בשר בקר, אבל לא תמיד יודעים מה באמת אנחנו מכניסים לפה ולבטן. האם בכל פעם שאנחנו רוכשים בשר שנקרא "בשר טרי", הוא באמת טרי? לא בטוח. על פי החוק אין לדחוף מים, כימיקלים, ויטמינים, מלחים וחומרים משמרים לבשר טרי וגם לבשר קפוא, אלא אם מוכרים אותו כבשר מעובד כגון נקניק ונקניקיות. אולם, בדיקות מקיפות שערך צוות "כלבוטק" במעבדת "יורופינס" בגרמניה, הנחשבת למעבדת הבשר הטובה בעולם, מוכיחות שממלכת הבשר הישראלית היא קומבינה אחת גדולה.

 

מהתחקיר עולה כי מוכרים לנו בהרבה כסף בשר שהוא מזון מזויף. תגובות היצרנים והרשתות שעל פי התחקיר מכרו בשר טרי מזויף: רמי לוי, שיווק השקמה: "מעדניות הבשר שלנו מנוהלות על ידי זכיינים, למשל "בלדי", מתוך כוונה שלקוחותינו יקנו מוצרי בשר במחירים הזולים ביותר, אך לא על חשבון האיכות והשירות. הזכיין מחויב בהסכם למכור מוצרים באיכות ובטיב מעולים ולעמוד בכל דרישות החוק".


תגובת חברת "בלדי": "הבשר הטרי הנמכר על ידנו הוא במקור ממשחטות מקומיות, מאושרות ומפוקחות. לאור פנייתכם, ערכנו בדיקות מקיפות בארץ ובעולם, שמהן עולה האפשרות הסבירה כי מקור הפוספטים והוויטמינים הוא במזון של הבהמות. דרשנו מהַמשחטות הסבר לתוצאות החריגות ונפסיק התקשרות עם כל ספק שיחרוג מהוראות משרד הבריאות והשירותים הווטרינריים".


רשת "אושר עד", הפופולרית מאוד במגזר הדתי והחרדי: "אנו רוכשים את כל מגוון הבשר הטרי מבית המטבחיים 'דבאח מוצרי בשר'. המוצרים נמכרים כפי שהתקבלו מבית המטבחיים, למעט פעולות חיתוך ואריזה המתבצעות בחנות בהתאם לדרישת הלקוח". בהתייחס לאותו מותג "עטרה" כותבת לנו רשת יינות ביתן: "מוצרי הבשר הטרי הנמכרים במעדניות הרשת הם תחת המותג 'עטרה', מותג בעל כשרות מהודרת מבית המטבחיים 'דבאח מוצרי בשר'. למיטב ידיעתנו כל מוצרי הבשר האלה הם בשר טרי, ללא כל תוספת של מים ו/או פוספטים. אם התגלו ממצאים חריגים אנו רואים זאת בחומרה רבה".

 

אמנם הרשתות טוענות כי את הבשר הטרי תחת המותג "עטרה" מייצרת עבורן חברת "דבאח מוצרי בשר", אך זו טוענת כי לא כך הדבר. "נתחי האנטריקוט הטריים שלנו משווקים כשהם ארוזים בוואקום תחת המיתוג דבאח. הבשר שנדגם על ידי כלבוטק הוצא מוויטרינות בנקודות המכירה, לא ארוז ולא מתויג ואין מקום לשייכו אלינו. בוויטרינות מציגים גם בשר טרי וגם בשר מופשר מיושן. אנחנו מייצרים רק בשר טרי ואין לנו שליטה על יתר הבשר המוצג באותן ויטרינות.


עוד בתוכנית: ילנה פלוטְנִיקוב, תושבת נתניה בת 44, גרושה ואם לילדה, נרצחה בדיוק לפני שנתיים בתחנה המרכזית בתל אביב. למרות חקירה משטרתית מסועפת ומושקעת, הרוצח לא נתפס והיום, בעזרתכם, ננסה לעלות על עקבותיו.

 

אזהרה: אנו מבקשים את עזרת הציבור בפענוח פשעים והונאות הציבור. יחד עם זאת, עקב טעויות אפשריות בזיהוי ועל מנת למנוע פגיעה בשמם הטוב של אנשים וגופים - אנו מבקשים לשלוח הודעות פרטיות בלבד וליצור קשר בטלמסר *5090. לא תהיה שום התייחסות להודעות פומביות והן יוסרו מידית!

 

>>> לעמוד כלבוטק

 

לכל העידכונים בפייסבוק של כלבוטק

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.