כלבוטק תוכנית 5: מיטות מסוכנות

 
עודכן 22:27 19/11/2013

תחקיר כלבוטק חושף כי חלק מהמיטות החשמליות המתכוונות שמוכרים לנו ולילדנו פולטות קרינה מסרטנת. וגם: הבלונדינית שגונבת טבעות בחצי דקה וכייס שלא ממהר לשום מקום. צפו בתוכנית 5 המלאה

 
 
 
 
 

האם אפשר לישון בשקט? לא בכל מיטה: תחקיר כלבוטק חושף ממצאים מטרידים בכל הנוגע למיטות החשמליות המתכוונות שנחשבות ללהיט ענק ומהוות כ-40% משוק המיטות בישראל. מהתחקיר עולה כי חלק מהחברות מוכרות לנו מיטות שפולטות קרינה אלקטרו מגנטית ברמה הגבוה פי חמישה ושישה מהמותר.

 

עם סיום שידור הכתבה התארח באולפן השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, והסביר מדוע טרם פעל בנושא. "יש לנו אנשי מקצוע מהטובים ביותר, אבל אנחנו לא יכולים לאכוף ולהוציא צווים, כי רק למשרד הכלכלה יש אחריות אכיפה", טען פרץ. "אני מתכוון לקבוע פגישה עם שר הכלכלה, נפתלי בנט, כדי לפתור את העניין ובאתר האינטרנט שלנו נפיץ את כל אותם תקנים".

 

תגובות חברת סימונס: "אנו מבקשים להודיע לציבור לקוחותינו כי תתאשפר החלפת מערכת ממונעת ישנה (בת יותר משלוש שנים) אשר לא כוללת מנגנון 'Cut Off', במערכת חדשה בעלות מסובסדת וללא תשלום נוסף בעבור שעות עבודת טכנאי".

 

פולירון: "פולירון רואה בעדיפות עליונה את בטיחות הלקוחות ובריאותם. פולירון מתנהלת בשקיפות מלאה וכדי להסיר כל ספק, אני מזמינים את כלבוטק להגיע למפעל ולבצע בדיקות נוספות. פולירון עומדת לרשות לקוחות החברה, שרכשו מוצרים מתכווננים בהסבר, בדיקה ומתן פתרונות ככל שיידרש".

 

רהיטי אור: "המנועים במיטות אותן אנו משווקים, עומדים בכל התקנים הנדרשים, כך על פי התחייבות היבואן. במיטות התצוגה, ייתכן שהיו מנועים ישנים שלא ברורה איכותם".

 

אמריקן סיסטם: "על פי מדידות של מומחה קרינה, שנעשו בימים האחרונים, כל המיטות הנמכרות והמשווקות על ידנו, הינן בטוחות ואין בהן קרינה או שהיא מתחת למקסימום המומלץ. מעולם לא הסתרנו דבר ולא היה בידינו דבר שיש להסתירו. עם היוודע ממצאי כלבוטק פעלנו ונמשיך לפעול לטובת לקוחותינו".

 

MD מנדבלבויום: "מנגנוני המיטות שלנו מסופקים מגרמניה על ידי חברת Matraflex שהינה בין החברות המובילות בעולם בתחום ומשווקת את המנגנונים בהתאם לכל התקנים וההמלצות, כפי שהם ידועים בעת הייצור. הבדיקות שבוצעו על ידי כלבוטק, בוצעו על מנגנונים ישנים, שניתן להם אישור ממכון התקנים. פנינו אל יצרן המנגנונים על מנת למצוא פתרון על פיו יוכלו לקוחות חברתנו לשדרג את המנגנון שברשותם במחיר מופחת".

  

צפו בתוכנית 5 המלאה


>>> לעמוד כלבוטק

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.