הצצה לכלבוטק: המכשף שמוציא מאות אלפי שקלים מאנשים נואשים

 
עודכן 19:06 12/11/2013

ינון עמרני הבטיח לתושב נתיבות כי יגרום לבנו להתעורר מתרדמת של 4.5 שנים תמורת מאות אלפי שקלים. בפועל הילד עדיין בתרדמת והכסף בכיסו של עמרני שנעצר על ידי המשטרה בחשד לרמייה, הלבנת הון, כישוף והעלמות מס. פרקליטו: "הוא מבקש סליחה"

 
 
 
 
 

ינון עמרני הוא קבליסט שטוען כי הוא מסוגל להשביע מלאכים כדי להציל חיים של אנשים במצב רפואי קשה. הבעיה היא שעמרני דורש כסף רב למרות שההבטחות שלו לא ממש ממומשות. מי שמעיד על כך הוא שושן שמואל מנתיבות שבנו משותק מוחין כבר ארבע שנים לאחר שנפל ממרפסת בטיול שנתי כשהיה בן 16 ומאז הוא לא מגיב, למעשה הוא כמעט צמח.


הרופאים לא הותירו לנער סיכוי וקבעו כי ימות בתוך שבועיים. באותו שלב זה שושן נאחז בכל פיסת תקווה והתפלל יום וליל. בחודש יוני האחרון ביקרה המשפחה בבית מלון בטבריה ושם בבית הכנסת פגש פנחס את עמרני שהבטיח לו כי הוא יכול לגרום לבנו להתעורר בניגוד להערכת הרופאים.


לאחר מכן נפגשו עמרני ושמואל כמה פעמים כשלאחת הפגישות הצטרף גם תחקירן כלבוטק שתיעד את השיחה. בפגישה הביע שמואל את מורת רוחו לנוכח המצב, מאחר ששילם לעמרני כמעט 800 אלף שקלים, אך בנו עדיין לא התעורר. "אני מפסיק לטפל בכם. מוציא את הגילוי כי כבר השבעתי מלאכים", אמר בתגובה עמרני שפצח במונולוג הפחדה.


"זו קבלה מעשית עם ש"ד ומכשפים. אל תתעסקו עם זה", אמר עמרני. "אם אתה רוצה שהוא יחזור הביתה, חכה שבועיים. אם לא תרצח אותי. 748 מלאכים הושבעו - אל תתעסקו עם קדושה".


בשיחה שתועדה על ידי תחקירן התוכנית עמרני אמנם מוקלט בפעולה רק מול שושן שמואל, אך מערכת התוכנית ערכה תחקיר המעלה כי מדובר בדפוס התנהגות שיטתי החוזר במקרים רבים כלפי אנשים שונים הזקוקים לתקווה. מהתחקיר עולה כי עמרני מוציא מאנשים מאות אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים אך אלה טרם התלוננו נגדו במשטרה כי הם עדיין חושבים שהוא יחזיר להם כסף.


למרות שלא הוגשו תלונות, תחקיר כלבוטק הביא לתוצאות כשבמשטרה צפו בפרומואים המציגים את מעשיו של עמרני, ומיהרו לעצור אותו. היום (שלישי) הוארך מעצרו של עמרני בשמונה ימים בדיון שנערך בבית משפט השלום בכפר-סבא.


החשדות נגד עמרני הן רמייה, הלבנת הון, כישוף והעלמות מס. ב-24 השעות האחרונות התרחבה החקירה נגד עמרני לאחר שמערכת כלבוטק סייעה למשטרה. "העברנו פרטים רבים למשטרה", אמר עורך כלבוטק משה כץ.


עורך הדין אבי מנצור המייצג את ינון עמרני אמר למערכת כלבוטק: "מה שמיוחס לו, לא לגמרי לגמרי לגמרי פלילי. לא לגמרי שחור. זה עדיין בתחום האפור. עדיין בתחום ההסתבכויות הכלכליות המוכרות להברה אנשים אצלנו בחברה".


לנענע10 אמר הפרקליט כי "כל החומר שבידי משטרת ישראל חסוי עדיין ולא הוצג בפני עו"ד. מדובר באדם שלפי גרסתו הסתבך בחובות, לקח הלוואות מאנשים שהוא מכיר. לדברי המשטרה, חוקרת הפרשה הודתה שהנאשם החזיר חלק מהלוואת".

 

"בשלב הזה אינני בטוח שמדובר בעבירות פליליות - העיסוק בתחום הקבלה והריפוי הוא תחום דתי תלוי אמונה. מדינת ישראל מלאה כאלה, יש הרבה כאלה שעוסקים בתחום הזה. יש אנשים שמאמינים ביכולות של אנשים שקיבלו מתנה מהשמיים והם פונים ומבקשים עזרה ויש כאלה שמוכנים לשלם ממיטב כספם . גם אישי ציבור ופוליטיקאים פונים לאנשים מהתחום הזה", המשיך מנצור.

 

"אני אישית לא מאמין בדברים האלה, אבל אנחנו מכירים את השיטה. אני לא אומר שהלקוח שלי לא תרם לזה ולא ניצל את הסיטואציה. דרכם של אנשים כאלה לשכנע ומשטרת ישראל לא ממהרת לאכוף את הדברים האלה", הוסיף.


"זה בדיוק המקרה שצריך לגרום לאנשים לפתוח את העיניים, הלקוח שלי הודה בכל העובדות שהציגו לו והוויכוח הוא איזה עבירה הוא ביצע ומה חומרת העבירה. הוא מבקש סליחה ומחילה ומוכן לתקן את הנזק רק שייתנו לו הזדמנות. הנחתי אותו לשתף פעולה עם המשטרה".

 

לעמוד כלבוטק עם תחקירים מלאים

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.