כלבוטק תוכנית 3: שקר אקדח התאריכים

 
עודכן 00:21 06/11/2013

באיזו רשת בתי קפה הסלטים, הירקות החתוכים, המוזלי והכריכים ממוחזרים מיום ליום אבל מקבלים תאריך חדש בכל בוקר? צפו בתוכנית המלאה

 
 
 
 
 

המוכר אומר לך שהוא טרי טרי מהיום אבל אתה מקבל סנדוויץ' מחומם - סנדוויץ' מאתמול, ואולי משלשום. אם היית יודע, היית קונה?


נגיד שמתחשק לך מוזלי פירות - גם זה לא מהיום. גם לא הירקות החתוכים, גם לא הסלטים עם הפסטה, הטונה והביצים. אומנם יש על האריזה את התאריך של היום, כדי שתראה וכדי שתקנה אבל היום הייתה על אותו מוצר מדבקה עם התאריך של אתמול שנתלשה הבוקר והוחלפה. בקיצור, עובדים עליך בעיניים.


מדובר ברשת מכובדת, בבעל בית מכובד, והנהלה שמכתיבה שיטה של שחזור מזון והסתרת האמת. באתר הבית של החברה, נכתב כי רשת Si היא רשת בתי הקפה הפרטית (ללא זכיינים) הגדולה בישראל, מקבוצת חברת הדלק דור אלון ו-ג.ג. אינטרייד. כיום פועלים למעלה מ-20 סניפים בפריצה ארצית, לרבות שמונה סניפי שירות עצמי בכביש 6 וקונספט אקספרס חדשי וייחודי בארץ, במרכזים עירוניים ובשדה התעופה בן-גוריון.


ציפור קטנה לחשה לכלבוטק שכדאי לבדוק לעומק מה מוכרים לנו שם ב-Si, אז תחקירנית כלבוטק הלכה כדי להתקבל לעבודה בסניף שבצומת דבירה בדרך לב"ש. היא מגיעה לסניף לפני הלקוחות ומקבלת תדריך על סידור שולחנות, אפיית קרואסונים וגם מלמדים אותה מה עושים עם הסנדוויצ'ים שנשארו מאתמול - לא זורקים אלא ממחזרים והכי חשוב שאסור שהלקוח ידע שהוא משלם היום מחיר מלא על כריך מאתמול.

 

ורסיה דומה נמצאה במקרר עם סלטי הירקות, הפירות והיוגורטים. במהלך הרוטינה של החפיפה, מציגים לתחקירנית כלבוטק גם את "המקודד" בעזרתו העובדים נדרשים בכל בוקר להחליף את התאריך הישן בתאריך של היום. כי הכל חייב להיות "טרי טרי".


תגובת רשת סי קפה: "אנו מתנצלים בפני קהל לקוחותינו על התקלות שהוצגו בכתבה, מקבלים את הערות כלבוטק ומיד עם פניית עורך התוכנית פעלנו לתיקון הנדרש בסניפים. הנהלת החברה החליטה כי כל הכריכים, הסלטים והיוגורטים יוכנו ויימכרו באותו יום וזה המצב עכשיו. מוצרים שלא יימכרו באותו יום יימסרו כתרומה".


תגובת רשת דור אלון: "סי קפה היא חברה שבה שותפה דור אלון. החברה מנוהלת על ידי השותף. דור אלון תפעל לכך שהליקויים יטופלו על ידי הנהלת סי קפה".


עוד בתכנית המלאה: חברה המספקת פתרונות להוספת חניה ומעליות למבנים קיימים, לוקחת את הכסף ומשאירה אותם תלויים באוויר. זאת, וגם שודדת המסתירה מצלמות אבטחה עם בלונים ומעקב אחר תחקיר המים.

 

צפו בתוכנית 3 המלאה.

 

לעמוד כלבוטק >>>

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.