כלבוטק תוכנית 2: מה קורה בתוך משחטת העופות של זוגלובק?

 
עודכן 22:01 29/10/2013

כ-30 אלף עופות נשחטים מדי יום במשחטה של החברה, אך לא בטוח כי הם זוכים ליחס הנדרש על פי חוק שנועד למנוע ייסורים מיותרים. צוות "כלבוטק" יצא לשטח ותיעד את העובדים באמצעות מצלמה נסתרת. וגם: עוקץ הפלאפונים ממשיך בשלו וגל פריצות בשכונת רמות בירושלים. צפו בתוכנית המלאה

 
 
 
 
 

הנקניקים והפסטרמות מבשר עוף ותרנגולי הודו הם פאר התוצרת של זוגלובק, ובתחום הזה הם היצרן הכי גדול בארץ. כ-30 אלף עופות נשחטים מדי יום ביומו במשחטה של זוגלובק, שמעסיקה כשלוש מאות עובדים.

 

חשוב לציין, כי משחטה, כל משחטה, היא מקום נוראי, סרט נע של רצח בעלי חיים. אבל כל עוד בני האדם הם קרניבורים - אוכלי בשר, משחטות הן כורח המציאות.


שנים רבות המצב הזה מייסר את המצפון האנושי. ולכן במדינות הנאורות, כולל ישראל, נחקקו חוקי צער בעלי חיים, שמאפשרים להרוג אבל יש לעשות זאת בדרך מסוימת שאינה כוללת יסורים מיותרים. על כן, החוק מכיל המון תקנות של מותר ואסור, ואי עמידה בהן זו עבירה פלילית, עם עונשי מאסר בפועל.


המצלמה הנסתרת של כלבוטק עקבה ותיעדה במשך שבועות ארוכים, ביום ובלילה, את מה שקורה בחוץ ובתוך המשחטה של זוגלובק. כפי שתראו מיד, חוק צער בעלי חיים נרמס שם ברגל גסה. את התמונות הקשות אנחנו חוסכים מכם, לא תראו שחיטות ולא תראו דם. כן תראו סבל מיותר ומקומם בדרך אל סכין השוחט.

 

עם סיום הכתבה, התארח באולפן מנכ"ל זוגלובק, פיני קמרי, ששוחח עם רפי גינת ונשא באחריות על הצילומים שהוצגו בכתבה. "אני מצטער על התמונות הקשות שהראית עכשיו", אמר קמרי לגינת. "אני לוקח את האחרות על עצמי לא מאשים אף אחד", אמר המנכ"ל.


קמרי התחייב בשידור "בעקבות ההודעה על הכתבה שלך כינסתי את ההנהלה שלי כבר ביום חמישי ולפחות לחלק מהמקרים החריגים שראינו, מיד החלטנו על פעולה ומצאנו פתרון", אמר קמרי. "אם תבקר בעוד כמה שבועות תראה כי תוקנו לחלוטין", הבטיח קמרי לגינת.


"המכונה שלנו היא תקנית. מקובלת בארה"ב ובאירופה, כולל בישראל. ולמרות שהיא תקנית ופועלת על פי האישורים, אני כמנכ"ל החלטתי, לאור התמונות שראיתי, להפסיק לעבוד איתה", התייחס קמרי למכונה. כבר הפסקנו לעבוד איתה לפני יומיים. המפעל יעשה הכול כדי לתקן את הליקויים החריגים שהראיתם בכתבה".

 

עם זאת, טען קמרי כי שחיטה היא תהליך לא נעים לצפייה גם כשהדברים נעשים על פי חוק. "מדובר בשחיטה, וזה דבר לא נעים באופן טבעי וגם בלי ליקויים זה תהליך שלא נעים לראות ", אמר קמרי והבהיר כי איכות המוצרים של החברה אינה נפגעת. " עם זה אני חייב לציין אין קשר לאיכות המוצרים שלנו, ולמרות זה אנחנו לא צריכים לראות בחצר שלנו כאלה תמונות".


בדבריו, התייחס המנכ"ל גם לכך כי בכתבה מתועדים העופות כשהם כ-12 שעות בכלובים. "ברוב המקרים זה לא יותר משש או שמונה. שינינו את התהליך אנחנו מתחילים איסוף בלולים רק בחצות כדי שלא יקרה".

 

עוד בתוכנית: עוקץ הפלאפונים ממשיך בשלו וגל פריצות בשכונת רמות בירושלים.

 

צפו בתוכנית 2 המלאה.

 

לעמוד כלבוטק >>>

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.